AKVARELOVÉ WORKSHOPY

- Lektorka: Ing. Jana Gregorová (www.janagregorova.cz)

- pro začátečníky i pokročílé

- všechny pomůcky dostanete na kurzu

- omezená kapacita míst - nutná rezervace předem

- přihlášky: info@atelierplzen.cz

     

aktuální nabídka:

Sobota 7. srpna 2021, 10 - 17 hodin: Atmosférické město

 

- NOVÉ TERMÍNY KURZŮ BRZY ZVEŘEJNÍME -

Na podzim přesunujeme: Portrét akvarelem, Základy akvarelu, Zvířata akvarelem a inkousty

 

Podrobné info o kurzech níže

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atmosférické město
Sobota 7. srpna 2021 10-17 hodin (přestávka na oběd 13-14 hodin)
Na tomto celodenním kurzu si vyzkoušíte několik variant, jak zachytit městské motivy. V čase dovolených můžete kurz pojmout jako přípravu na zachycení zajímavých městských témat na dovolené. Pokud už máte dovolenou za sebou, můžete si přinést barevnou fotografii zajímavého místa (ideálně A4) a pracovat s ní.
V dopolední části si nejprve krátce zopakujeme něco ze základů perspektivy. Následně si ukážeme jak vybrat vhodnou kompozici městské scenérie a uděláme si pár přípravných černobílých skic. Oproti červnovému kurzu sketchingu zařadíme více z akvarelových technik, např. rozrůstající se lavírování, rozmývání nebo stříkání barvy. 
Pokud počasí dovolí, vyrazíme v odpolední části do městského plenéru v okolních ulicích. Vezměte si s sebou skládací židličku, pokrývku hlavy a uzavíratelnou skleničku na vodu. Ostatní výtvarné potřeby Vám zapůjčíme, jsou zahrnuty v ceně kurzu. V případě nepřízně počasí budeme pokračovat v odpolední části v ateliéru.
 
Pro koho dílna je
Pro začátečníky i pokročilé
Pro ty, kdo se chtějí naučit základy vzdušné perspektivy
Pro ty, kdo se chtějí naučit skicovat městské motivy akvarelem

Atmosférické město


Sobota 7. srpna 2021, 10-17h (přestávka na oběd 13 -14h)

Cena: 1800 Kč (všechny materiály jsou zahrnuty v ceně)

 

Na tomto celodenním kurzu si vyzkoušíte několik variant, jak zachytit městské motivy. V čase dovolených můžete kurz pojmout jako přípravu na zachycení zajímavých městských témat na dovolené. Pokud už máte dovolenou za sebou, můžete si přinést barevnou fotografii zajímavého místa (ideálně A4) a pracovat s ní.

 

V dopolední části si nejprve krátce zopakujeme něco ze základů perspektivy. Následně si ukážeme jak vybrat vhodnou kompozici městské scenérie a uděláme si pár přípravných černobílých skic. Oproti červnovému kurzu sketchingu zařadíme více z akvarelových technik, např. rozrůstající se lavírování, rozmývání nebo stříkání barvy.

 

 

Pokud počasí dovolí, vyrazíme v odpolední části do městského plenéru v okolních ulicích

Vezměte si s sebou skládací židličku, pokrývku hlavy a uzavíratelnou skleničku na vodu. Ostatní výtvarné potřeby Vám zapůjčíme, jsou zahrnuty v ceně kurzu. V případě nepřízně počasí budeme pokračovat v odpolední části v ateliéru.

 

Pro koho dílna je:

 

Pro začátečníky i pokročilé

Pro ty, kdo se chtějí naučit základy vzdušné perspektivy

Pro ty, kdo se chtějí naučit skicovat městské motivy akvarelem

 

Omezená kapacita míst. 

Přihlášky: info@atelierplzen.cz